کدام کوادکوپتر را بخریم؟

کوادکوپترها انواع و اقسام مختلفی دارند. هر کدام کاربری خاص خودشان را دارند و بسته به این کاربری ها و ویژگی ها می توانید از بین آنها انتخاب کنید. اگر فقط برای تفریح و سرگرمی می خواهید بهتر است با پول هایی که از سال پیش پس انداز کرده اید و عیدی های اول سال، یک نمونه کوادکوپتر ارزان را تهیه و کیف کنید اما اگر برای فیلمبرداری، نقشه برداری سه بعدی و دیگر کاربری های حوزه های شغلی این کوادکوپترها را لازم دید.

باید پول بیشتری خرج کنید. البته بیشتر کوادکوپترها هدایت بسیار ساده ای دارند، تا حدی که حتی مبتدی ها هم از پس پرواز با آن کوادکوپترها برمی آیند. پس فقط بهتر است از ویژگی ها و قیمت های آنها خبر داشته باشید تا بهترین آن کوادکوپترها را انتخاب کنید. ما به شما چند نمونه از کوادکوپترهای موجود در بازار را معرفی کرده ایم و ویژگی ها و قیمت های شان را گفته ایم که خودتان آنها را با هم مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که کدام نمونه را بخرید. همه این کوادکوپترها در بازار موجود هستند و علاوه بر خرید حضوری، می توانید به راحتی و آنلاین هم آنها را بخرید.

 

 

Parrot Bebop

سریع ترین ها و باهوش ترین کوادکوپتر

کدام کوادکوپتر را بخریم

کوادکوپتر «Parrot Bebop» را می شود مدل پیشرفته پهباد «A.R Drone» دانست. کوادکوپتر کوچکی که جزو سریع ترین و باهوش ترین کوادکوپترهای موجود است. همانند کوادکوپتر A.R Drone، این کوادکوپتر هم به وسیله گوشی هوشمند شما کنترل می شود. البته با این تفاوت که اینجا می توانید از یک «Sky Controller» هم استفاده کنید. به این ترتیب، این بار شما کنترل مستقیمی روی پرواز این کوادروتور خواهید داشت.پهباد Bebop به یک دوربین 14 مگاپیکسلی مجهز است که میدان دیدی 180 درجه ای دارد؛ این یعنی شما می توانید در کادر خود، تصویر تقریبا کاملی از میدان دید جلوی کوادکوپتر داشته باشید. تصاویر ارسالی از کوادکوپتر به خوبی پردازش شده اند، در نتیجه کیفیت تصاویر دریافتی و فوکوس آنها بالاست. در صورت نیاز و هم زمان با ارسال ویدئو کوادکوپتر Bebop می تواند تا حجم هشت گیگابایت از تصاویر با ویدئوهای خود را روی حافظه داخلی اش ذخیره کند.

پهباد Bebop البته نیمه منفی هم دارد. تصاویر ارسالی، ممکن است با تاخیری اندک دریافت شوند و این یعنی برای فیلمبرداری همزمان، آنقدرها خوب نیستند. مشکل دوم قیمت آن است. کوادروتور Bebop تقریبا دو برابر برادر بزرگتر خود قیمت دارد، آن هم بدون کنترل از راه دور. این یعنی شما باید برای خرید یک کنترل جدا (مثل Sky Controller)، به اندازه نصف قیمت پهپادی که خریده اید، هزینه کنید.

قیمت: یک میلیون و 800 هزار تومان


Phantom 3

مشهورترین کوآدکوپتر بازار

کدام کوادکوپتر را بخریم

بی تردید کوادکوپترهای «فانتوم»، مشهورترین کوادکوپترهای کنونی بازار هستند به ویژه اگر دنبال کوادکوپتری می گردید که هدایت بسیار ساده ای داشته باشد، کوادروتور فانتوم 3 یکی از بهترین انتخاب هاست. دقت کنید که پهباد فانتوم 3، چهار مدل مختلف دارد که بر اساس مدل قیمت و کارآیی شان، اندکی با هم متفاوتند. بهترین و گران ترین مدل، کوادروتور «فانتوم 3 حرفه ای» (Phantom 3 Professional) است. این مدل، توانایی فیلمبرداری با کیفیت 4K را دارد و می تواند 20 دقیقه پرواز کند.یک پله پایین تر از آن، می شود کوادکوپتر «پیشرفته» (یا فانتوم 3 Advanced) که تنها تفاوتش با مدل حرفه ای این است که دوربینش به جای 4K با کیفیت 1080 فیلم می گیرد در پایین ترین پله هم کوادروتور « ساده» (یا فانتوم 3 standard) قرار دارد. این پهباد با وجود این که سنسورهای حرفه ای مدل های قبلی را ندارد اما همچنان می تواند با برنامه ای از پیش تعیین شده طبق جی پی اس پرواز کند، بدون آن که مستقیما هدایتش کنید یا به آن بگویید که دنبال شما بیایید.

چهارمین و آخرین مدل ،کوادکوپتر«Phantom 3 4K» است که در حقیقت گونه ای ارتقا یافته و محدود از کوادروتور فانتوم 3 استاندارد با یک دوربین 4K محسوب می شود که قیمت پایه ای برابر کوادکوپتر فانتوم 3 پیشرفته دارد، ضمنا اگر دنبال مدل های ارزان تری از پهباد فانتوم هستید، خانواده فانتوم 2 هم هنوز در بازار پیدا می شود. فقط دقت کنید که هدایت پذیری آنها به خوبی کوادکوپتر فانتوم 3 نیست و خیلی از ویژگی های آخرین نسل کوادروتور فانتوم را هم ندارند.

قیمت: چهار میلیون تومان


Inspire

کوادکوپتری مخصوص حرفه ای ها

کدام کوادکوپتر را بخریم

این کوادکوپتر یکی از پیشرفته ترین و شاید خوش قیافه ترین کوادکوپترهای موجود در بازار باشد.پهباد « Inspire» یک کوادکوپتر همه کاره است. برای مثال، فقط مدل استانداردش همه ویژگی های مدل حرفه ای کوادکوپتر فانتوم را دارد و البته یک چیزهایی هم بیشتر! صد البته کوادروتور «اینسپایر»، هم بزرگتر و هم کیفیت ساختش به مراتب بهتر است و اندازه و سرعتی دو برابر بیشتر از اغلب کوادکوپترهای کنونی بازار (مانند پهباد فانتوم) دارد. قیافه نامتعارف آن باعث شده تا تقریبا هیچ وقت، ملخ های کوادکوپتر تصادفا داخل قاب فیلمبرداری نیفتند.دوربین 4K کوادکوپتر اینسپایر، توانایی گردش 360 درجه ای را در طول پرواز دارد. این یعنی شما می توانیدنماهای بسیار متنوعی را (مستقل از مسیر حرکت کوادکوپتر) در طول پرواز بگیرید. برای استفاده های حرفه ای تر، پهباد اینسپایر دو مدل دیگر هم دارد که کیفیت تصویربرداری شان به مراتب بهتر است و البته جزو گران ترین کوادروتورهای بازار محسوب می شوند. مدل «pro»، که یک دوربین حرفه ای با سنسوری هشت برابر بزرگتر از مدل استاندارد روی آن سوار است و مدل «Raw» که 500 گیگابایت حافظه SSD و توانایی ذخیره «4K raw» را دارد. همان گونه که گفتیم،کوادروتور اینسپایر یک کوادکوپتر حرفه ای است که برای فیلمبرداری های حرفه ای، جستجو و نجات و … استفاده می شود.

قیمت: از 10 تا 14 میلیون تومان


3DR SOLO

ساده ترین کوادکوپتر

کدام کوادکوپتر را بخریم

کوادکوپتر «سولو» یکی از کاربردی ترین کوادکوپترهای کنونی و البته از ساده ترین ها برای پرواز است. از نظر ویژگی، پهباد«3DR SOLO» شباهت زیادی به کوادروتور فانتوم 3 دارد. با این تفاوت که فاقد دوربین داخلی است. در واقع کوادکوپتر از یک «GoPro Hero» برای فیلمبرداری استفاده می کند. مزیت این ویژگی این است که شما می توانید هر وقت دل تان خواست، دوربین را جدا کنید و مستقلا از آن بهره بگیرید اما تفاوت اصلی پهباد سولو با دیگر کوادکوپترهای RTF (یا آماده پرواز)، قابلیت ارتقای آن است.به این ترتیب، می توانید قطعاتت و سنسورهای کوادروتور سولو را ارتقا دهید. البته فعلا قطعه جدید مناسبی برای آن عرضه نشده اما احتمالا در آینده خواهد شد. با این حال، با قیمتی بیش از سه میلیون تومان، پهباد سولو انتخاب ارزانی نیست، خصوصا که دوربین «گوپرو» به عنوان بخشی از پکیج این کوادکوپتر فروخته نمی شود و شما باید آن را جداگانه بخرید. به زبان ساده تر اگر فقط به فیلمبرداری فکر می کنید، انتخاب های ارزان تری هم با کارآیی مشابه پیدا می شود.

گول ظاهر ساده این کوادکوپتر را هم نخورید چون فوق العاده پیشرفته و هوشمند است، کنترل پرواز پهباد 3DR SOLO از نوع PIXHAWK2 است که در نتیجه علاوه بر پرواز روان، به پارامترهای بسیاری دسترسی خواهید داشت.

قیمت: چهار میلیون و 800 هزار تومان


Cheerson cx20

ارزان ترین کوادکوپتر حرفه ای

کوادروتور cx20

کوادکوپتر cx20 یکی‌ از دلایلی که در لیست است این است که این کوادکوپتر با توجه به قیمت ارزان خود در رده پهبادهای حرفه ای، خیلی‌ از امکانات کوادکوپتر‌های گرون‌تر و حرفه‌ای تر را داراست که با استفاده از سیستم gps خود، این کوادکوپتر به شما قابلیت‌هایی‌ مثل بازگشت به خانه، تنظیمات پیشرفته و پیمودن مسیرهای مشخص شده به صورت خودکار را میدهد، پهپاد cx20 همچینین قادر هست که تا ارتفاع500متری پرواز کند بدون اینکه ارتباطش با شما قطع شود و 15 دقیقه پرواز مداوم داشته باشد. برای عکس برداری و فیلمبرداری با این کوادکوپتر میتوانید گیمبال “Q-2D” نصب کنید و از دوربین “گوپرو” استفاده کنید.

قیمت: یک میلیون و پانصد و نود هزار تومان


Xk detect X380

کوادکوپتری ارزان با نیم ساعت پرواز

کوادکوپتر x380

کوادکوپتر «x380» محصولی از کمپانی معتبر wltoy که پیش از این همه را با مدل v303 خود شگفت زده کرده بود، یکی از کاربردی ترین کوادکوپترهای کنونی و البته از ساده ترین ها برای پرواز است. از نظر ویژگی، پهباد«x380» شباهت زیادی به کوادروتور فانتوم 3 دارد. با این تفاوت که فاقد دوربین داخلی است. در واقع کوادکوپتر از یک «GoPro Hero» برای فیلمبرداری استفاده می کند. مزیت این ویژگی این است که شما می توانید هر وقت دل تان خواست، دوربین را جدا کنید و مستقلا از آن بهره بگیرید .
با این حال، با قیمتی حدود دو میلیون تومان و باتری 5400 میلی آمپری معادل نیم ساعت پرواز و بردی حدود یک کیلومتر و یک سیستم gps مجهز، پهباد x380 انتخاب بسیار مناسبی است، دوربین «گوپرو» به عنوان بخشی از پکیج این کوادکوپتر فروخته نمی شود و شما باید آن را جداگانه بخرید.

قیمت: یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان


yizhan tarantula x6

کوادکوپتری با قیمت مناسب و کارایی خوب

کوادروتور تارانتولا ایکس 6

خوب این کوادکوپتر بسیار عالی‌ در رده کوادکوپتر‌های اسباب بازی و کوچیک جزء یکی‌از بهترین هاست. کمتر کسی‌ از این پهپاد ناراضی بوده و از خریدش پشیمون شده. کوادکوپتر “ترنتولا ایکس۶” (tarantula x6)با وجود بدنهٔ کوچکی که داره ولی‌ بسیار نیرومند هستش، یکی‌ دوتا از مشتری ها در آمریکا به شوخی‌ پیغام داده بودن به شرکت سازنده که ما داریم فکر می‌کنیم چجوری میتونیم بهش گربه آویزون کنیم. این کوادکوپتر سرعت و قابلیت مانور فوق‌العاده‌ بالایی داره. اگه واقعا دنبال هیجان هستید با قیمت خیلی‌ کم، این کوادکوپتر بهتون پیشنهاد میشه و مطمئنا شما هم از خریدنش پشیمون نمیشید.این پهباد هم با دوربین با کیفیت خودش و هم بدون دوربین ارائه میشه و نکته ای رو که حتما باید درموردش درنظر بگیریم اینه که کوادکوپتر تارانتولا ایکس 6 بخاطر برد بالایی که داره(حدود 300 متر) قابلیت ارسال تصویر را ندارد و فقط تصاویر و ویدئوی گرفته شده را روی رم ذخیره می کند.کوادکوپترهای ارسال تصویردار مبتدی فقط توانایی ارسال تصویر تا برد وای فای خود را دارند(حدود 30 متر) و بیشتر از این برد تصویری گرفته نمی شود.اما کوادکوپتر ایکس 6 می تواند تمام 300 متر برد خود را تصویربرداری کرده و روی رم ذخیره کند.

قیمت: 450 هزار تومان


 

ارزان ترین کوادکوپترهای بازار را بشناسید

Syma X5sw

x5sw

« Syma X5sw » یکی از بهترین و محبوب ترین کوادکوپترهای ارزان بازار است که ظاهر خوبی دارد.این کوادکوپتر کاملا آماده پرواز فروخته می شود. یعنی داخل جعبه اش علاوه بر خود کوادکوپتر، باتری، کنترل از راه دور و شارژرش را هم دریافت می کنید. دوربین استاندارد آن با کیفیت 720 پیکس فیلمبرداری می کند که عالی نیست .مهمترین ویژگی Syma X5sw ، مقاوم در برابر ضربه بودنش محسوب می شود. ملخ ها محافظ دارند و بدنه کوادکوپتر به حد کافی محکم ساخته شده. علاوه بر این، اگر قصد دارید در آینده کوادکوپتری حرفه ای بخرید، Syma X5sw می تواند نقش رابط آموزشی را برای شما بازی کند.نکته ای که باید حتما باید به آن توجه کنید پایداری پرواز و برد پایین این مدل است که ممکن است برای شما مشکل ساز شود…

قیمت: 265 هزار تومان


mini drone 5036

6306-desc-sky-walker-5036-2-4g-remote-control-toys-4-ch-6-axis-mini-drone-rc-quadcopter-dron-30

نانو کوادکوپتر« 5036» رسما کوچکترین کوادکوپتر تجاری موجود در بازار است. کوادکوپتر کمی بزرگتر از یک قوطی کبریت، که با آن می توانید سر به سر دیگران بگذارید یا خودتان را سرگرم کنید. کوادکوپتری چهار کاناله که بسیار بسیار با کیفیت و پرواز بسیار پایداری دارد و از مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربات نیز برخوردار است . همچنین مجهز به گارد های محافظ است که آن را دربین هم رده های خود ،مقاوم تر در برابر ضربه کرده است.این کوادکوپتر قیمت بسیار پایینی دارد. تنها مشکل «5036» این است که جدا کردن باتری اش، گاهی خیلی سخت می شود. این کوادکوپتر از نمونه های مشابه خود بسیار با کیفیت تر و از پرواز بسیار پایداری برخوردار میباشد و قیمت آن بسیار کمتر از کوادکوپترهای مشابه میباشد .

قیمت: 145 هزار تومان


Yizhan X4

yizhan-x4-tmart-600x600

این کوادکوپتر کوچک، با اندازه اندکی بزرگتر از کوادکوپتر 5036، هم ارزان است و هم دوام نسبتا خوبی دارد. دنبال کردن آن هنگام پرواز هم به سختی پهباد 5036 نیست، ضمن این که کنترل کوادکوپتر«x4» بزرگتر از نانوکوادکوپتر 5036 است که در دست گرفتنش را ساده تر می کند. نکته مثبت خیلی مهم کوادکوپتر x4 این است که همراه با جعبه اش یکسری کامل ملخ جایگزین دریافت می کنید تا اگر هر کدام از ملخ ها شکست بتوانید عوضش کنید. باتری ها هم امکان تعویض با انواع بزرگتر را دارند تا به این ترتیب، بتوانید مدت بیشتری را با کوادکوپتر پرواز کنید. برای پرواز با کوادکوپتر x4 نیاز به مهارت ابتدایی ندارید و کار با این مینی کوادکوپتر بسیار ساده و لذت بخش میباشد و میتوانید حالت پرواز آن را از ساده به حرفه ای تغییر داده و پرواز آکروباتیک و حرفه ای را با این پهباد کوچک تجربه کنید .

قیمت: 195 هزار تومان

4 thoughts on “کدام کوادکوپتر را بخریم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *