ماشین پرنده شرکت علی بابا

ایکس پنگ وابسته به شرکت علی بابا در پکن در زمینه فناوری اتومبیل های پرنده سرمایه گذاری میکند و این امر به عنوان بخشی از استراتژی بلند مدت این شرکت خواهد بود.

این خودروساز برقی روز شنبه در نمایشگاه اتومبیل پکن، از اولین سری وسایل نقلیه پرنده برقی را که در حال توسعه است، رونمایی کرد.

این وسیله نقلیه با هشت پروانه و قاب کپسول مانند بیشتر از یک ماشین پرنده به یک هواپیمای بدون سرنشین حامل انسان شباهت دارد. نمونه اولیه توسط Xpeng Heitech ، یک واحد فناوری متعلق به Xpeng و مدیر عامل شرکت He Xiaopeng ساخته شده است.

ماشین پرنده

ماشین پرنده

ایکس پنگ اعلام کرد که این واحد بخشی از تحقیق و توسعه طولانی مدت شرکت است و استراتژی اصلی کسب و کار و توسعه بدون تغییر باقی مانده است. این شرکت سود حاصل از تحقیق در زمینه هایی مانند فناوری‌های دقیق و نقشه برداری را پیش بینی می کند.

به گفته Xpeng ، این وسیله نقلیه پرنده می‌تواند تا دو مسافر را در خود جای دهد و برای ارتفاع کم ۵ متر تا ۲۵ متر (۱۶٫۴ فوت تا ۸۲ فوت) طراحی شده است. این پروژه در مرحله ایده پردازی قرار دارد و این شرکت گفت که قبل از اقدام به هرگونه سرمایه گذاری قابل توجه، دورنمایی از فضا را ارزیابی خواهد کرد.

برایان گو، رئیس Xpeng ، روز شنبه در مصاحبه ای در حاشیه نمایشگاه اتومبیل پکن به CNBC گفت: “این یک تحقیق و توسعه دوربرد است تا باعث شود که ما درباره تحرک و پویایی بیشتر فکر کنیم.”

گو گفت: “ما فکر می‌کنیم در آینده وسایل نقلیه الکتریکی نه تنها از ویژگی‌های رانندگی مستقل دارای تحرک هوشمند برخوردار خواهند بود، بلکه با فناوری‌های دیگر، دستگاه‌هایی دیگر را که می توانند اکوسیستم چند بعدی ایجاد کنند، فعال کنند که بسیار هیجان انگیز خواهد بود.” “به همین دلیل ما در این قسمت سرمایه گذاری می کنیم و اکتشافاتی را انجام می دهیم.”

قوانین، از موانع اصلی توسعه هواپیماهای بدون سرنشین و اتومبیل های خودران بوده است.

دیدگاه‌ها ۰

*
*


5 + = 8